ÜYE GİRİŞİ

 

ŞİFRE HATIRLATMA

Kuspazari.com'a üye olduğunuz eposta adresinizi giriniz. Bu e-posta adresine şifre sıfırlama linki göndereceğiz.

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?


GÜNCEL #14686

ezgi yaratan

Ankara / Çankaya
Fiyatı
:  Görüşülür
Cinsi
Cinsiyeti
:  Çift
Yaşı
:  2 Aylık
Durum
:   Satılık
İlan No
:  14686
İlan Tarihi
:  25 Kasım 2016
Yayın Süresi
:  Son 21 Gün Kaldı
Üyelik Tarihi : 08 Şubat 2016
eyv85
Aktif İlanları : 8 adet
0507 306 2226
Bu ilan 1 hafta önce yayınlandı.
Bu ilan 207 defa görüntülenmiştir.
Bu ilan üyelerimizden 1 mesaj aldı.
Açıklama

Evde hayvan besleyen çocuklar, hem sorumluluk alıyor hem de sevmeyi ve paylaşmayı öğreniyor.
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Çelikkol, evde hayvan besleyen çocukların, hem sorumluluk aldıklarını hem de sevmeyi ve paylaşmayı öğrendiklerini söyledi. 
Prof. Dr. Çelikkol, yaptığı açıklamada, evde hayvan beslemenin yetişkinler kadar çocuklar için de güzel bir uğraş olduğunu ancak bazı ailelerin çocukların bu yöndeki isteklerine pek sıcak bakmadıklarını ifade etti. 
Çocukların kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarla yakın iletişim kurmayı sevdiğini dile getiren Prof. Dr. Çelikkol, bunun için günümüzde en elverişli ortamın da ev olduğunu anımsattı. 
Prof. Dr. Çelikkol, evde hayvan beslemenin, yetişkinlere oranla çocuklara çok daha fazla avantaj sağladığını, bu eğilimdeki çocukların takdirle karşılanmasının gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: 
``Evde besledikleri kedi, köpek ve kuş gibi hayvanlarla yakın arkadaşlık ve dostluk ilişkisine giren çocuklar yaşıtlarına oranla çokdaha hızlı bir şekilde sosyalleşmektedirler. Çünkü bu çocuklar hayvanlarla kurdukları sıcak ve sevecen iletişim sayesinde paylaşmayı,sevmeyi kendilerine güvenmeyi, dostluğu ve yardım etmeyi öğreniyorlar.Ayrıca bu çocuklarda yiyecek ve içeceğini verdiği, sağlığıyla yakından ilgilendiği hayvan sayesinde sorumluluk duygusu gelişiyor``Kaynakwh: Kaynakwh: 
Prof. Dr. Çelikkol, ailelerin tüm bu avantajları dikkate alarak çocuklarının evde hayvan beslemeye ilişkin isteklerini reddetmemelerini, aksine onları teşvik edici bir yaklaşım içine girmelerini önerdi

Ben almak istiyorum çifti kaça satıyorsunuz
Çok güzel bana satın kaça
sdfghdfj (Üye Değil):
bu kuşlardan bir tanesini nasıl alabilirim?
Yorum Yapan

İLANI ŞİKAYET ET / HATA BİLDİR

GÜNCEL #14686
ezgi yaratan
Gönder