ÜYE GİRİŞİ

 

ŞİFRE HATIRLATMA

Kuspazari.com'a üye olduğunuz eposta adresinizi giriniz. Bu e-posta adresine şifre sıfırlama linki göndereceğiz.

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?


YAYINDAKİ DİĞER KATEGORİ İLANLARINI GÖREBİLİRSİNİZ

GENÇ JAKO + 1 Büyük Kafes + 1 Küçük Seyehat Kefesi #14421

Cinsi
:   Papağan
Cinsiyeti
:  Tek
Yaşı
:  1 Yaşında
Durum
:   YAYINDAN KALDIRILDI
İlan No
:  14421
İlan Tarihi
:  03 Aralık 2016


BU İLAN YAYINDA DEĞİLDİR

Bu ilan 2 yıl önce yayınlandı.
Bu ilan 727 defa görüntülenmiştir.
Bu ilan üyelerimizden 1 mesaj aldı.
Açıklama

Kuşu 5 yaşındaki çocuğuma sürpriz yapmak için aldım. Fakat eve geldikten sonra 1-2 ilgiden sonra bir daha kimse ilgilenmedi.  Alalı 4- 5 ay kadar oldu. Şu an kuşla kimse ilgilenmiyor. üstelik Sık seyahat ettiğim içinde benimde ilgilenecek vaktim olmuyor ve bırakacak kimsede bulamıyorum. Hayvan ilgisiz, yalnız kaldı. Hırlama yok. Kafes dışındayken Elden Besleniyor. Şu an konuşmuyor ama söylediklerimizi söylemeye çalışıyor.Jakolar 4-5 yaşında bir çocuğun zekasına sahip olduğu için, Alacak kişi ilgi gösterip hayvanı kendine alıştırabilirse bir kaç ay sonra konuşur. Yeter ki hayvan size güven duysun, alışsın. Maalesef biz ilgisizlikten bu sorunu aşamıyoruz. Evdekiler ilgilenmiyor diye kızdım, satıyorum. 

 Kafesi en büyük boydur. Kafesin alt plastik aksamı orijinalde kahverengiydi.Mobilyalarım modern mobilya olduğu için Mobilyalara uysun diye sprey boya ile kırmızı renge boyadım. Üstüne vernik sprey uyguladım. Böylece boya devamlı parlak bir hal aldı ve uzun yıllarda boya atacak gibi değil, gayet sağlam oldu. Bu rengi hiçbir kafeste bulamazsınız. Boyasına bile kaliteli 5 kutu sprey harcadım.

1 adet seyehat kafeside yanında hediye edilecektir.

Kuşu satan firma  yaşının çok genç olduğunu her şeye kolay bir şekilde alışabileceğini söylemişti. Alıştırmak size kalmış. O sizin marifetiniz artık. Alıştırıp, paranızın cebinize kalması sizden. Konuşan, uysal bir papağanı zaten bu fiyata almanız imkansız. .Yok ben hazır her şeyi hazır isterim. Daha uysal bir papağan istiyorum derseniz siz bilirsiniz.

Biraz araştırma yaparsanız Jakolar' ın diğer papağan türlerine göre ve dünyanın en zeki hayvanları olduğunu görürsünüz. İnternetten Araştırdığım zaman yazılanlar arasında şunlar vardı: Hemen herkese güvenemezler. Çok zeki oldukları için alışması biraz zaman alır. Konuşmaması imkansızdır, biraz İlgi gösterip, biraz eğitirseniz en yakın dostunuz olurlar, yanında ne konuşursanız hemen kaparlar ve size yapabildikleri her gevezeliği yaparlar. Taklit yetenekleri çok gelişmiştir. sahibini aynı ses tonuyla taklit eder. Öyle ki konuştuğunda bir çocuk babası zannedip kapıya koşmuş. Diğer hayvanların aksine yaklaşık 60 yıl yaşayabilirler. Yiyecek olarak alıştırırsanız tüm meyve ve kuruyemişleri yerler. Lapa halinde yağsız, tuzsuz çorba bile verenler var. Bir insanın hassasiyetine sahiptirler. Sahibine çok bağlıdırlar.

Henüz yorum eklenmemiş

İLANI ŞİKAYET ET / HATA BİLDİR

GENÇ JAKO + 1 Büyük Kafes + 1 Küçük Seyehat Kefesi #14421
Gönder